Jak przygotować się do mini sesji zdjęciowej?

Czym są mini sesje zdjęciowe?

Jak sama nazwa wskazuje, mini sesja fotograficzna jest usługą skierowaną do osób, które pełnej sesji zdjęciowej z jakichkolwiek powodów nie potrzebują, zależy im jednak na kilku pamiątkowych zdjęciach. Dzięki krótszemu pozowaniu oraz niejako zakupu grupowemu (mini sesje organizowane są w jednym dniu, na jednym tle, dla kilku rodzin) fotograf jest w stanie zminimalizować koszty usługi i zaproponować świetną cenę sesji.

Punktualność

Każdy, kto był u mnie na „zwykłej”, dłuższej sesji wie, że przesunięcie jej czasu o 15 minut nie będzie miało większego wpływu na jej przebieg. Niestety, mini sesje zdjęciowe wymagają punktualności. Należy przybyć wcześniej, by stawić się o umówionej godzinie na planie zdjęciowym już ubranym, gotowym i uśmiechniętym. Jeśli nie należycie do osób punktualnych, warto zarezerwować termin dwóch sesji jedna po drugiej, by z 20 minut sesji zdjęciowej zrobiło się aż 40 minut, a pakiet otrzymanych zdjęć podwoił się. Pamiętajmy, że tym razem czas sesji liczymy bowiem od zarezerwowanej godziny.

Ubranie i buty na zmianę

Kolorystykę ubrań dobieramy do danej scenki lub tła. Na przykład, na mini sesje świąteczne w tym roku przygotowaliśmy scenkę o dominujących kolorach: srebrnym, czerwonym, zielonym i neutralnej bieli. Będą do niej pasować stroje w tych samych kolorach, szczególnie w czerwieni oraz neutralnej szarości z dodatkami w tych barwach. Obowiązkowe jest również zabranie ze sobą czystego obuwia na zmianę, gdyż w 20 minutach nie uwzględniono czasu na mycie tła, które leży pod nogami 🙂 Lepiej przeznaczyć ten czas na samą sesję.

Przygotowanie mamy

Cena mini sesji nie uwzględnia nietypowego retuszu: poprawek manikiuru, farbowania odrostów, poprawek makijażu. Fajnie będzie, jeśli zadbasz o wszystko to, o co zadbać się da, zanim wybierzesz się do fotografa, żeby mieć dokładnie takie fotografie, o jakich marzysz.

Do instrukcji przygotowań warto dopisać jeszcze jedno zdanie: w dniu sesji nie zapomnij wstać z łóżka prawą nogą!