Jak wygląda sesja? Jak się do niej przygotować?

Na samym początku, zanim jeszcze umówimy się na sesję, napisz, jakich zdjęć potrzebujesz, czego oczekujesz. Pozwoli to na przygotowanie studia lub wybranie odpowiedniego miejsca w plenerze.

Twoją profesjonalną sesję zdjęciową zaczynamy od makijażu, który podkreśla naturalne piękno i współgra z oświetleniem studyjnym tak, abyś wyszła na fotografiach jak najbardziej korzystnie. Podczas makijażu mamy okazję się zapoznać i rozmawiając doprecyzować wymagania względem zdjęć, a początkująca modelka może oswoić się ze studiem i tym, że przez najbliższe godziny będzie znajdować się w centrum uwagi.

Następnie przechodzimy do właściwej części naszego spotkania, czyli sesji zdjęciowej. Światła są skierowane na modelkę, w pozowaniu pomaga muzyka i rady fotografki.

Czy wizaż jest niezbędny?

Profesjonalny wizaż nie jest konieczny, ale pamiętaj, że zwykły codzienny makijaż jest zbyt delikatny – światła błyskowe sprawią, że będzie on niemal całkowicie niewidoczny. Dobry makijaż pomoże ukryć drobne niedoskonałości cery, a kształt twarzy podkreślony lub optycznie skorygowany. Podobnie jest z udziałem fryzjera i stylistki na sesji.

Czy mogę się jakoś wcześniej przygotować?

Weź ze sobą ulubione kreacje, w których będę Cię fotografować. Nie zapomnij o szpilkach wysmuklających nogi i innych częściach garderoby podkreślających atuty Twojej urody oraz indywidualną osobowość. Zależnie od tematyki sesji, jaką wcześniej ustalamy, możesz zostać poproszona o przyniesienie ze sobą konkretnych ciuszków np. luźnej koszuli, białej bokserki, ciekawej bielizny, bluzki bez ramiączek, kwiecistej sukienki, stroju biznesowego…

Kilka dni przed sesją zrób sobie peeling lub wybierz się do kosmetyczki. Dobrze się wyśpij.

Kiedy i w jaki sposób otrzymam zdjęcia?

W trakcie dwóch godzin sesji robimy kilkadziesiąt do ponad stu zdjęć. Jak to w życiu bywa, nie wszystkie są idealne. Przeprowadzam wstępną selekcję: odrzucam te ze zmrużonymi oczami lub niedoskonałe technicznie. Teraz mogę wysłać Ci w jednym pliku ich miniaturki, byś mogła wybrać najciekawsze, które dla Ciebie wyretuszuję lub od razu zdać się na mnie i polecić mi wybór.

Gotowe zdjęcia wysyłam w dwóch formatach: do druku i miniaturki do internetu. Możesz ich używać dowolnie wszędzie tam, gdzie chcesz prezentować swój wizerunek. Będzie mi miło, jeśli zechcesz przypiąć do zdjęcia tag prowadzący do mojego fan page na facebooku i w ten sposób polecić mnie swoim znajomym. Fotografie nie muszą znaleźć się w moim portfolio, jeśli z jakichś powodów sobie tego nie życzysz.

Gotowe zdjęcia możesz otrzymać na nośniku cyfrowym (lub pobrać je z serwera) lub dodatkowo otrzymać je w formie drukowanej, elegancko zapakowane w ozdobne pudełeczko z kokardką.