Sesja noworodkowa – kiedy, jak i gdzie?

portret 10 dniowego dziecka z sesji noworodkowej

Kiedy możemy zrobić sesję?

Zdjęcia, na których widzisz noworodki w ułożonych przez fotografa pozach z podkurczonymi nóżkami i rączkami, uroczo śpiące, z zamkniętymi oczkami, są wykonywane do 10-14 dnia życia dziecka. Im wcześniej, tym lepiej, sprawniej, szybciej i bez płaczu – najlepiej pracowało mi się z 7 dniowymi maleństwami. Maluch śpi w trakcie sesji, nie jest jeszcze tak ruchliwy i energiczny jak jego trzytygodniowi koledzy. Pozy z podkurczonymi nóżkami i rączkami ułożonymi przy główce są dla niego naturalne – tak wyglądał, kiedy znajdował się jeszcze w łonie matki. Mało tego, tylko śpiącego oseska możemy ułożyć w tych dość skomplikowanych pozach. Warto też wspomnieć, że nie wszystkie pozy uda nam się wykonać z każdym konkretnym dzieckiem.

Co jeśli dziecko jest w odpowiednim wieku, my robimy wszystko, co możemy, a dziecko nie śpi? Wtedy sesje noworodkowe trwają dłużej, czekamy na malucha tak długo, na ile komfortowe jest to dla wszystkich zainteresowanych. W trudnych przypadkach powstaje więcej fotografii z rodzicami, mniej tych stylizowanych.

Dlaczego warto zdecydować się na taką sesję?

Często słyszę od moich koleżanek, że ten okres, kiedy dziecko było najmniejsze pamiętają tylko ze zdjęć. Natłok nowych obowiązków dla młodych mam jest ogromny. Również tempo zmian, jakie zachodzą w organizmie Twojego dziecka, jest szalone. Popatrz, w ciągu pierwszych czterech miesięcy maluch podwaja swoją masę urodzeniową. Ciągle słodki i uroczy, a jednak coraz bardziej samodzielny: podnosi główkę, energicznie się porusza, wodzi za Tobą bystrym wzrokiem, patrząc się w oczy – zupełnie nie przypomina tygodniowego oseska. Sesje noworodkowe pozawalają wrócić do wszystkich tych emocji, które odczuwaliście, kiedy stawaliście się rodzicami, uczyliście się swojego dziecka.

Macie okazję poznać mnie i mój styl pracy podczas sesji ciążowej. Fotografuję powoli, w skupieniu, nie należę do osób przesadnie energicznych. Wiedzę i doświadczenie w pracy zdobywałam na warsztatach fotograficznych u osób, które na co dzień zajmują się tym rodzajem zdjęć oraz podczas własnej pracy. Na każdej sesji staram się, by była ona przyjemnym przeżyciem, a co najważniejsze, by jej efekty były świetną pamiątka na długie lata. Wiem, że fotografia noworodkowa będzie oglądana przez Was, rodziców, Waszych rodziców i przez kolejne lata również przez samego małego modela. Pomagam uwiecznić te chwile zdając sobie sprawę z tego, jak duża spoczywa na mnie odpowiedzialność, aby stworzyć takie pamiątki, których jakość będzie ponadczasowa.

sesja noworodkowa chłopca w studio

W co się ubrać na okazję, jaką jest fotografia noworodkowa?

 • pastelowe kolory
 • biel, brązy, granat, odcienie błękitu
 • unikaj czerwieni, pomarańczy i fioletów
 • raczej unikaj wzorów: kropek, pasków, nadruków
 • tacie może się przydać czarna koszulka

Gdzie powstają sesje noworodkowe w Krakowie? Jakie gadżety są w studio?

Moje studio znajduje się aktualnie w Krakowie, w dzielnicy Olsza, ul. Narzymskiego 9. Na tyłach budynku można zaparkować bez potrzeby płacenia za parking. W studio mamy:

 • akcesoria drewniane uniwersalne bez względu na płeć dziecka
 • przyjemne bawełniane materiały, które służą jako tła na sesjach noworodkowych
 • opaski, sukieneczki, ozdobne body, kompleciki dla dziewczynek
 • kompleciki ze spodenkami dla chłopców
 • futrzaki
 • dobre światło dzienne i błyskowe

Kolekcjonuję akcesoria, z których możemy korzystać podczas sesji Twojego malucha. Od czasu do czasu poszerzam asortyment o nowe „przydasie” tak, aby każda sesja miała nieco inne efekty – niepowtarzalne fotografie noworodkowe.

Jesteś zainteresowana sesją dla swojego dziecka? Zadzwoń do mnie lub napisz maila, zapraszam serdecznie tel. 731 612 26, kontakt (małpa) sesja-zdjeciowa.pl