Fotograf dzieci - sesje noworodkowe i rodzinne - Kraków
Szybki kontakt: 737 165 611 lub kontakt@sesja-zdjeciowa.pl

Fotografia dziecięca Kraków / Sesja rodzinna

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada własny aparat fotograficzny lub telefon, którym można zrobić całkiem niezłe zdjęcia. Nie wystarczy jednak dysponować sprzętem, aby wykonać poprawne technicznie, ciekawe i inspirujące fotografie dzieci, będące pamiątką na długie lata.
Dobry fotograf dzieci to osoba, która w łatwy sposób potrafi zaskarbić sobie ich zaufanie. Powinna to być osoba cierpliwa, której nie straszne są kaprysy noworodka lub niemowlęcia. Mało tego, nawet w tych kaprysach i w płaczu potrafi dostrzec pewne piękno. Delikatność, zaangażowanie, świetne pomysły i wyczucie chwili umożliwiają uchwycenie tych niepowtarzalnych magicznych momentów: niepewnego podnoszenia główki, jednego z pierwszych uśmiechów, prób samodzielnego siadania, pierwszych chwiejnych kroków…
Mały model bądź modelka pokazani na pełnych harmonii fotografiach to coś, co porusza każdego rodzica. Malutkie stopki, rączki, uszka, nosek na dobrych zdjęciach sprawiają, że niemal w każdym z nas budzą się opiekuńcze instynkty. Dzięki naszym dzieciom postrzegamy świat, jako ciekawszy, barwny, weselszy i bardziej pogodny. Dzieciaki uczą nas, że możemy cieszyć się tym wszystkim, co z biegiem lat zwyczajnie przestaliśmy dostrzegać. Wszystko jest dla nich nowe, ważne i warte eksploracji.
Dobry fotograf dziecięcy to osoba, która potrafi spojrzeć oczyma pełnymi wyobraźni i dostrzec to, co dla większości dorosłych jest nieuchwytne. Mało tego, jest jeszcze w stanie to uchwycić i przekazać tworząc pamiątkę zarówno dla rodziców, jak i samego malca. Nie podchodzę do sesji niemowlęcych i noworodkowych przedmiotowo, sztampowo, staram się wkładać serce w to co robię, dlatego polecam odwiedzenie mojego studio ze swoją pociechą lub wspólną wycieczkę w plener.

Fotografia dzieci i niemowląt – Kraków

Fotografia noworodkowa – kiedy możemy zrobić sesję?

Fotografie, na których noworodki fotografowane są w ułożonych przez fotografa pozach, śpiące, z zamkniętymi oczami, mogą zostać wykonane do 14 dnia życia dziecka. Maluch zazwyczaj przesypia całą sesję, ponieważ nie jest jeszcze tak ruchliwy, jak nieco starsze dziecko i w ciągu doby jego cykle snu są dłuższe niż czuwania. Co ważne, noworodek pamięta ułożenia ciała, jakie przybierał w łonie matki – a to właśnie na tych naturalnych pozach zazwyczaj zależy rodzicom najbardziej. Tylko śpiącego noworodka można w tych pozach ułożyć, wybudzony maluszek będzie jedynie leżał na pleckach i takie fotografie uda się wykonać. Należy też pamiętać, że nie wszystkie pozy da się powtórzyć z każdym dzieckiem, a szczególnie z nieśpiącym.

Dlaczego warto zdecydować się na sesję noworodkową?

Fotografia noworodkowa wykonywana jest przez fotograf, która ukończyła warsztaty o tej tematyce. Twoje dziecko będzie bezpieczne w moich rękach. Nawet nie zauważycie, jak szybko wasze dziecko zacznie patrzeć na was bystrym, czujnym wzrokiem – najmłodsze dzieci rozwijają się bardzo szybko. O tempie zmian, jakie zachodzą może świadczyć to, że około 4 miesiąca życia maluch podwaja swoją masę urodzeniową. Fotografie z pierwszych dni życia są wspaniałą pamiątką, do której niejednokrotnie będziecie wracać wspominając wszystkie emocje, jakie wyzwolił w was fakt stania się rodzicem. Jako fotograf, jestem świadoma odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa – moje prace będą cieszyć was i małego modela przez całe lata.

Zdjęcia noworodkowe – w co się ubrać na wspólne ujęcia?

W studio zapewniamy niecodzienne ręcznie wykonane ubranka i dodatki do sesji dla noworodków. Jest też odpowiednie oświetlenie, czas na kawę i ciastko oraz bezstresowe dłuższe usypianie maluszka. Po stronie rodziców należy przygotowanie własnej stylizacji do zdjęć, na jakich będą wspólnie z noworodkiem, pieluszek, pokarmu, podkładu do przewijania. Jeśli zastanawiacie się, w co się ubrać, polecam jednokolorowe gładkie koszulki lub koszule bez rozpraszających uwagę wzorów. Unikamy też krzykliwych kolorów, które nie współgrają z delikatną cerą noworodka. Podpowiem dodatkowo, że będziecie wracać do powstałych na naszej sesji fotografii prawdopodobnie przez całe swoje życie, zatem warto zadbać o neutralny, odporny na zmiany mody strój. My zadbamy o wszystko inne 🙂

Podczas sesji z jedno-dwu tygodniowym dzieckiem jesteśmy w stanie wykonać 2-3 stylizacje scenek plus ujęcia z rodzicami. Jeśli jesteście zainteresowani konkretnymi stylizacjami, jakich nie mam jeszcze w studio, proszę o informację w trakcie uzgadniania terminu sesji noworodkowej. Być może, będę w stanie zamówić inne gadżety do studia jeszcze przed sesją waszego dziecka. Jesteśmy w trakcie kompletowania kolejnych akcesoriów do sesji noworodkowych. Zapraszamy do współpracy również osoby i firmy zajmujące się tworzeniem tzw. props’ów.

Czy sesje z dojazdem są możliwe? Dbamy o dobry poziom fotografii, które przekazujemy, dlatego nie zawsze wskazane jest, by fotografia noworodkowa wykonywana była u klienta w Krakowie. Wiele zależy od pomieszczenia, jakim dysponujecie i jego oświetlenia, zatem proszę pytać indywidualnie.

 

Fotografia dzieci przekazywana jest w formie cyfrowej, można je dowolnie kopiować, wywoływać, drukować i powielać w celach prywatnych. Fotograf dziecięcy nie zgadza się na ich użycie komercyjne lub sprzedaż, fotograf nie publikuje zdjęć na blogu bez pozwolenia rodziców. Informacja o pakietach i ich cenach oraz o usługach dodatkowych (fotoobraz na płótnie, fotoksiążka, wywołanie zdjęć na papierze szlachetnym) drogą mailową, zapraszam do kontaktu.

Sesje zdjęciowe noworodkowe, dziecięce i rodzinne – cennik

Sesja noworodkowa
990 zł
Sesja zdjęciowa w studio
2-3 stylizacje noworodkowe i zdjęcia z rodzicami (każda kolejna stylizacja +50 zł)
10 fotografii po autorskim retuszu, w tym ujęcia z rodzicami
Do 14 dnia życia dziecka
Sesja trwa 2-4 godziny
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć w cenie 25 zł/szt
KOSZT WYSYŁKI ZDJĘĆ PACZKOMATEM 15 zł
Sesja dziecięca / z rodzicami
690 zł
Sesja zdjęciowa w studio lub w plenerze
2 stylizacje (scenki)
10 fotografii po autorskim retuszu, w tym ujęcia z rodzicami
Od 3 miesiąca życia dziecka (niemowlę już podnosi główkę na kilka sekund leżąc na brzuszku)
Sesja trwa 1h
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć w cenie 25 zł/szt
KOSZT WYSYŁKI ZDJĘĆ PACZKOMATEM 15 zł
Sesja rodzinna
690 zł
Sesja zdjęciowa w studio lub w plenerze dla więcej niż 3 osób
Gładkie jednokolorowe tła w studio lub wybrany plener
10 fotografii po autorskim retuszu
Od 3 miesiąca życia dziecka
Sesja trwa 1h
Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych ujęć w cenie 25 zł/szt
KOSZT WYSYŁKI ZDJĘĆ PACZKOMATEM 15 zł

Kraków – reportaż fotograficzny z Chrztu cena

Przygotowania w domu (zamiennie zdjęcia w restauracji) plus ceremonia w Kościele i zdjęcia z rodziną przed ołtarzem razem około 2h koszt 1500 zł, album fotograficzny na wybrane najlepsze zdjęcia, około 80 wszystkich ujęć bez dokładnego retuszu skóry, poprawiamy kolory, jasność i kadr.

Instagram<- Nasze instagramowe konto dla zdjęć z sesji dziecięcych, noworodkowych i ciążowych.