Pierwsza sesja zdjęciowa?

W zadzie, wszystko zostało powiedziane poniżej, więc tym razem pisanie będzie zbędne. Udostępniam poniżej kilka inspiracji, jak pozować do zdjęć, dla początkujących modelek.

Pamiętamy o dłoniach, nie chowamy paców za sobą, nie obgryzamy paznokci 😉


Zachęcam też do samodzielnego wyszukiwania informacji, podglądania profesjonalistek w pracy i przygotowania się do sesji przed własnym lustrem. Znajomość budowy własnego ciała (tak, nie każda z nas wygląda dokładnie, jak modelki z powyższych materiałów) pozwoli skorygować pozy i śmiało podejść do sesji zdjęciowej. Materiałów w sieci jest całe mnóstwo. Przygotowania sprawią, że  Twoje zdjęcia będą po prostu lepsze.

Na co jeszcze możesz zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, ważna jest pewność siebie, początkowy stres szybko mija, a im bardziej wyluzowana modelka, tym lepiej. Spięcie widać na zdjęciach szczególnie po mięśniach twarzy – tych wokół ust oraz po dłoniach. Warto podejść do własnej sesji zdjęciowej jako dobrej zabawy i nie przejmować się, jeśli na jednym zdjęciu masz zamknięte oczy czy głupią minę, wtedy gwarantuję Ci, że pozostałe zdjęcia będą świetne!