Dominika

Jak już wcześniej wspominałam, nie ma na świecie takiego fotografa, którego stać na to, żeby nie poszerzać regularnie swojego portfolio. Właśnie z tego powodu, jak również po to, żeby pokazać Wam nową scenkę w studio, powstała poniższa sesja zdjęciowa. Fotel zakupiłam jako rekwizyt do studia już jakiś czas temu, nawet zdążył przydać się do kilku sesji prywatnych zanim umówiłyśmy się na sesję z Dominiką.

Tym razem pozowała początkująca modelka – Dominika Soja, a o spójność jej ubioru z wyglądem scenki zadbała Paulina Kaleta. Jej zadaniem było również przygotowanie makijażu, tymczasem ja – rozstawiałam światła, by uzyskać ostateczny efekt, jakim są poniższe fotografie. Moje domowe studio jest delikatnie mówiąc kameralne (18 metrów kwadratowych), zatem każda taka scenka wymaga ode mnie nieco gimnastyki ze statywami. Użyłam trzech źródeł światła, dwa oświetlają modelkę, trzecie natomiast skierowane zostało na tło. Nie da się nie zauważyć efektu świetlnego na tle po jego prawej stronie. Uzyskałam go wykonując domowej roboty modulator – kartonowe „żaluzje”, przez które pod odpowiednim kątem świeci światło błyskowe.

Paulina przygotowała trzy kompletne stylizacje. Zaczęłyśmy od tej lifestylowej, naturalnej, porannego za dużego swetra i kubka kawy. Następnie po drobnych zmianach ustawień oświetlenia przeszłyśmy do drugiej stylizacji – boyfriend style. Duża damska koszula w pionowe pasy i ciężkie buty idealnie zgrały się z z kolorem jeansów. Lubię minimalizm i staram się, by na zdjęciach nie znalazło się więcej niż trzy grające ze sobą kolory. W scence dominują odcienie neutralnej szarości, kompozycję kolorystyczną dopełniają mistrzowsko dobrane stroje. Trzecią stylizacją była, elegancka kobieca sukienka z modnymi w tym sezonie falbanami uzupełniona o połyskujący naszyjnik i nieodłączny atrybut każdej kobiety czyli czarne szpilki. Dominika, nie dość, że piękna, pozowała świetnie, a kiedy zaszła taka potrzeba, słuchała dzielnie uwag fotografa i wprowadzała je w życie. Sesja poszła sprawnie, w około dwie godziny uzyskałyśmy satysfakcjonujący materiał.

MX5A5782-mm

MX5A5785-Edit-mm

MX5A5735-mm

kobieca sesja zdjęciowa w studio

MX5A5798-mm

MX5A5828-mm

MX5A5874-mm

MX5A5842-mm

MX5A5887-Edit-mm