Fotograf dzieci / Sesje rodzinne

W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada własny aparat fotograficzny lub telefon, którym można zrobić całkiem niezłe zdjęcia. Nie wystarczy jednak dysponować sprzętem, aby wykonać poprawne technicznie, ciekawe i inspirujące fotografie dzieci, będące pamiątką na długie lata.
Dobry fotograf dzieci to osoba, która w łatwy sposób potrafi zaskarbić sobie ich zaufanie. Powinna to być osoba cierpliwa, której nie straszne są kaprysy noworodka lub niemowlęcia. Mało tego, nawet w tych kaprysach i w płaczu potrafi dostrzec pewne piękno. Delikatność, zaangażowanie, świetne pomysły i wyczucie chwili umożliwiają uchwycenie tych niepowtarzalnych magicznych momentów: niepewnego podnoszenia główki, jednego z pierwszych uśmiechów, prób samodzielnego siadania, pierwszych chwiejnych kroków…
Mały model bądź modelka pokazani na pełnych harmonii fotografiach to coś, co porusza każdego rodzica. Malutkie stopki, rączki, uszka, nosek na dobrych zdjęciach sprawiają, że niemal w każdym z nas budzą się opiekuńcze instynkty. Dzięki naszym dzieciom postrzegamy świat, jako ciekawszy, barwny, weselszy i bardziej pogodny. Dzieciaki uczą nas, że możemy cieszyć się tym wszystkim, co z biegiem lat zwyczajnie przestaliśmy dostrzegać. Wszystko jest dla nich nowe, ważne i warte eksploracji.
Dobry fotograf dziecięcy to osoba, która potrafi spojrzeć oczyma pełnymi wyobraźni i dostrzec to, co dla większości dorosłych jest nieuchwytne. Mało tego, jest jeszcze w stanie to uchwycić i przekazać tworząc pamiątkę zarówno dla rodziców, jak i samego malca. Nie podchodzę do sesji niemowlęcych i noworodkowych przedmiotowo, sztampowo, staram się wkładać serce w to co robię, dlatego polecam odwiedzenie mojego studio ze swoją pociechą lub wspólną wycieczkę w plener.

Fotografia dzieci i niemowląt – Kraków

Fotografia noworodkowa Kraków – informacje

Sesje, podczas których noworodki fotografowane są z zamkniętymi oczami, mogą zostać wykonane do 14 dnia życia dziecka. Maluch zazwyczaj przesypia całą sesję, ponieważ nie jest jeszcze tak ruchliwy, jak nieco starsze dziecko i w ciągu doby jego cykle snu są dłuższe niż czuwania. Co ważne, noworodek pamięta ułożenia ciała, jakie przybierał w łonie matki – a to właśnie na tych naturalnych pozach zależy nam najbardziej. Należy też pamiętać, że nie wszystkie pozy da się powtórzyć z każdym dzieckiem. To noworodek rządzi na tej sesji.

Fotografia noworodkowa wykonywana jest przez fotograf, która ukończyła szkolenia o tej tematyce. Sama nie jestem jeszcze mamą, stąd zrodził się pomysł na dodatkowe szkolenia. W studio zapewniamy niecodzienne ręcznie wykonane ubranka i dodatki do sesji dla maluszków. Po stronie rodziców należy przygotowanie własnej stylizacji do zdjęć, na jakich będą wspólnie z noworodkiem, pieluszek, pokarmu, podkładu do przewijania. Jeśli zastanawiacie się, w co się ubrać, polecam jednokolorowe gładkie koszulki lub koszule bez rozpraszających uwagę wzorów. Unikamy też krzykliwych kolorów, które nie współgrają z delikatną cerą noworodka. Podpowiem dodatkowo, że będziecie wracać do powstałych na naszej sesji fotografii prawdopodobnie przez całe swoje życie, zatem warto zadbać o neutralny, odporny na zmiany mody strój. My zadbamy o wszystko inne 🙂

Podczas sesji jesteśmy w stanie wykonać 2-3 stylizacje scenek. Jeśli jesteście zainteresowani konkretnymi stylizacjami, jakich nie mam jeszcze w studio, proszę o informację w trakcie uzgadniania terminu sesji noworodkowej. Być może, będę w stanie zamówić inne gadżety do studia jeszcze przed sesją waszego dziecka. Jesteśmy w trakcie kompletowania kolejnych akcesoriów do sesji noworodkowych. Zapraszamy do współpracy również osoby i firmy zajmujące się tworzeniem tzw. props’ów.

Czy sesje z dojazdem są możliwe? Dbamy o dobry poziom fotografii, które przekazujemy, dlatego nie zawsze wskazane jest, by fotografia noworodkowa wykonywana była u klienta w Krakowie. Wiele zależy od pomieszczenia, jakim dysponujecie i jego oświetlenia, zatem proszę pytać indywidualnie.

 

Fotografia dzieci przekazywana jest w formie cyfrowej, można je dowolnie kopiować, wywoływać, drukować i powielać w celach prywatnych. Fotograf dziecięcy nie zgadza się na ich użycie komercyjne lub sprzedaż, fotograf nie publikuje zdjęć na blogu bez pozwolenia rodziców. Informacja o pakietach i ich cenach oraz o usługach dodatkowych (fotoobraz na płótnie, fotoksiążka, wywołanie zdjęć na papierze szlachetnym) drogą mailową, zapraszam do kontaktu.

Sesje zdjęciowe noworodkowe, dziecięce i rodzinne – cennik

Sesja noworodkowa
450zł
Sesja zdjęciowa w studio lub z dojazdem (proszę o kontakt w sprawie dojazdu, nie w każdym pomieszczeniu sesja się uda)
2-3 stylizacje noworodkowe
12 fotografii po autorskim retuszu, w tym ujęcia z rodzicami
Do 14 dnia życia dziecka
 
Sesja dziecięca
350zł
Sesja zdjęciowa w studio lub w plenerze
2 stylizacje (scenki)
12 fotografii po autorskim retuszu, w tym ujęcia z rodzicami
Od 3 miesiąca życia dziecka (niemowlę już podnosi główkę na kilka sekund leżąc na brzuszku)
Sesja trwa 1h
Sesja rodzinna
400zł
Sesja zdjęciowa w studio lub w plenerze dla więcej niż 3 osób
Gładkie jednokolorowe tła w studio lub wybrany plener
12 fotografii po autorskim retuszu
Od 3 miesiąca życia dziecka
Sesja trwa 1h

Instagram<- Nasze instagramowe konto dla zdjęć z sesji dziecięcych, noworodkowych i ciążowych.

Dodaj komentarz